VH SKIP 08 Východní Čechy 2017

Valná hromada SKIP 08 Východní Čechy se uskuteční v úterý 14. března 2017 v Knihovně města Hradce Králové. Srdečně zveme všechny členy i ty, kteří se k nám chtějí přidat. Podrobnosti naleznete v pozvánce.

Prosíme o registraci účastníků přes e-formulář na https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfwkJ8TJA5v621B2BZcXJ0c99rmKTCVVH9GQyMNHvGgw-TxlA/viewform?c=0&w=1

Cílová skupina:
Všichni

Nejlepší čtenářská babička

V pondělí 20, března se v litomyšlské knihovně sešlo 10 vybraných čtenářských babiček a také rodinní příslušníci, aby se během slavnostního vyhlášení dozvěděli, která babička je tou nejlepší. V úvodu zaznělo, že akci pořádá Svaz knihovníků a inf. pracovníků a přítomným jsme připomněli i předcházející ročníky a jejich zaměření na různé čtenářské skupiny. Pak před babičky předstoupil pan starosta, který ocenil nejen jejich roli čtoucích babiček, ale i všechny ostatní role, které v rodině plní. Všem předal malé dárky, které věnovalo město Litomyšl. A pak už došlo na představení jednotlivých babiček a vyhlášení té nejlepší. Stala se jí paní Anna Kroulíková, bývala učitelka 1. stupně základní školy v Litomyšli a dlouholetá dobrovolnice naší knihovny. Díky její obětavosti probíhá už několik let pravidelné každoměsíční "Čtení s babičkou". A nejde jen o čtení, ale i vyrábění všeho možného, protože součástí akce je i výtvarná dílna. Paní Kroulíková byla vyhlášena i nejlepší babičkou Pardubického kraje. To jí ovšem velmi překvapilo a téměř zaskočilo, protože při své skromné povaze nepovažuje svoji práci pro litomyšlskou knihovnu za nijak zvlášť důležitou. Po zásluze pak získala i cenu od letošního partnera akce Březen Měsíc čtenářů, redakce časopisu Revue 50 plus, a to roční předplatné tohoto periodika a dále zábavnou hru od firmy Albi, kterou krajským vítězkám věnoval SKIP. Na závěr jsme pořídili společnou fotografii všech babiček, pana starosty a knihovnic, kterou pak všechny soutěžící obdržely při své příští návštěvě knihovny jako malou vzpomínku na vydařenou akci. Protože byl přítomen i zástupce místních novin Lilie, fotografie z akce se objevila nejen tam, ale i na facebooku města.