Známe Čtenáře roku 2021 - čtenáře e-knih za region SKIP 08 Východní Čechy

Celostátní knihovnickou kampaň Čtenář roku vyhlašuje již od roku 2011 Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR. Cílem této kampaně je posilovat společenský význam a prestiž četby a oceňovat ty, kteří služeb knihovny nejvíce využívají. V desátém ročníku hledáme největšího E-ČTENÁŘE v našich knihovnách. Hlavním kritériem hodnocení bude celkový počet vypůjčených e-knih za rok 2020.

V průběhu března 2021  budou vybráni E-ČTENÁŘI nejen jednotlivých knihoven, ale také všech krajů a celostátní vítěz bude slavnostně představen v přímém přenosu České televize v rámci předávání cen Magnesia Litera 2021.

1)            Výherce z každého kraje si může vybrat 1 e-knihu dle vlastního výběru na e-shopu www.palmknihy.cz

2)            TOP výherce obdrží 3 e-knihy dle vlastního výběru.

3)            Výherce e-čtenář v každé knihovně zapojené do soutěže obdrží jeden titul vybraný nakladatelem/Palmknihami.

Krajští výherci navíc obdrží od ALBI další drobné ceny.

Cílová skupina:
Všichni

Vítězkami se ve SKIP 08 Východní Čechy stávají a ceny poputují za:

Za Královéhradecký kraj Ing. Marie Pražáková, kterou do soutěže nominovala Knihovna města Hradce Králové. Paní Pražáková za loňský rok přečetla  52 e-knih.

Za Pardubický kraj paní Jitka Janečková, kterou do soutěže nominovala Městská knihovna Sezemice. Paní Janečková za loňský rok přečetla 23 e-knih. Seniorka, která se naučila používat tuto službu pro sebe i svého manžela, propaguje půjčování e-knih i ve svém okolí.

Gratulujeme!

Za SKIP 08 Východní Čechy Bc. Kateřina Hubertová, předsedkyně