Archiv aktualit: jana.kroulikova

3 výsledků

Výseldky

Publikovánoikona řazení Titulek Autor Shrnutí
11.3. 2016 Nejlepší čtenářská třída Kroulíková Jana Tak jako v minulých letech se litomyšlská knihovna zapojila i letos do soutěže SKIP, tentokráte o "nejlepší čtenářskou třídu". Přihlásilo se 9 tříd ze dvou základních škol. ovšem nesoutěžili všichni.  Čtenářského souboje se  zúčastnilo 57 žáků, kteří v období leden-únor 2016 přečetli celkem 190 knih, tj. v průměru 3,3 knihy. Na prvním místě se mezi soutěžícími umístil Jiří Vomočil ze 4. třídy ZŠ Sebranice, který stihl přečíst 16 knih. Na druhém místě skončila Terezka Mikulecká ze 4.B. I. ZŠ v Litomyšli  se 14 přečtenými knihami a na třetím místě Ilonka Vítová ze 3. třídy ZŠ Sebranice se 12 knížkami. Slavnostní vyhodnocení je teprve před námi, proběhne 30 března, a to za účasti pana starosty, který předá zástupcům soutěžících tříd drobné dárky. Vítězové, tedy 4. třída ZŠ Sebranice, si navíc odvezou dort, dar litomyšlské knihovny jako poděkování za úspěšnou účast v soutěži a reprezentaci našeho regionu. Největší poděkování ale patří paní družinářce Petře Vetešníkové, která děti k četbě podněcovala a motivovala. Kéž by takových učitelek a družinářek bylo víc...
13.3. 2014 Čtenářská rodina v Litomyšli Kroulíková Jana V pondělí 24. února byla za účasti prvního místostarosty p. Radka Kašpara slavnostně vyhlášena nejlepší čtenářská rodina naší knihovny. Do užší nominace se dostalo 9 rodin, z nichž některé tvořily nejen rodiče a děti, ale i babička či dědeček, kteří jsou také registrovanými čtenáři. Každou čtenářskou rodinu jsme ostatním představili s ohledem na její čtenářské zájmy a také ocenili zapojení členů rodiny do různých aktivit knihovny. Poté pan místostarosta předal každé rodině malé dárky, které soutěžícím věnovalo město Litomyšl. Nakonec jsme se posadili k malému občerstvení a společně si povídali o tom, co dnes děti rády čtou, jak jim pomoct při výběru knih a jak je nasměrovat a ovlivnit tak, aby se čtení stalo trvalou součástí jejich života.
28.8. 2013 Týden knihoven v Litomyšli Kroulíková Jana Ve středu 2. října proběhne v Litomyšli díky Městské knihovně již podesáté tradiční průvod masek, kterého se účastní druhé a třetí třídy základních škol nejen z Litomyšle, ale i okolí. Průvod masek míří od knihovny po náměstí až k soše Bedřicha Smetany, kde následuje velké fotografování jednotlivých tříd. Pak se vrací zpět a odbočí na Toulovcovo náměstí, kde se představují jednotlivé skupiny masek. Po závěrečném fotografování míří děti se svými učiteli jednak do knihovny za různými hrátkami, jednak na divadelní představení, připravené dramatickým kroužkem ZUŠ.