Archiv aktualit: hana.mazurova

3 výsledků

Výseldky

Publikovánoikona řazení Titulek Autor Shrnutí
26.3. 2015 Táta čtenář PhDr. Mazurová Hana Tátou čtenářem za SKIP 08 Východní Čechy se stal pan MUDr. Robert Fürbach, dlouholetý čtenář chrudimské knihovny. V úterý 24. 3. 2015 převzal ocenění i za svého nemocného syna. Oběma přejeme další krásné čtenářské zážitky.
11.11. 2014 Knihovny vzdělávají aneb Senioři v lavicích PhDr. Mazurová Hana V úterý 4. 11. 2014 uspořádala sekce 60+ SKIP ve spolupráci s Městskou knihovnou Chrudim konferenci Knihovny vzdělávají aneb Senioři v lavicích, která se zabývala vzděláváním seniorů. Na úvod nás svými zážitky a vzpomínkami pobavila paní Ivanka Devátá a po teoretickém úvodu Ing. Kláry Nehodové následovaly příklady z praxe slovenských, polských, finských i našich knihoven. Akci podpořil  regionální výbor SKIP 08 a Pardubický kraj.
7.4. 2014 Čtenářská rodina regionu PhDr. Mazurová Hana Jakmile jsme se v Městské knihovně Chrudim rozhodli připojit  k soutěi  o čtenářskou rodinu, kterou  vyhlásil SKIP v letošním roce v rámci Března – měsíce čtenářů, měli jsme brzy jasno. Čtenářskou rodinou se stali Supukovi z nedalekých Trojovic. Není snad jediný týden, kdy by děti Eduard a Irenka nezavítaly do knihovny -  půjčit si knížku, podívat se na internet nebo si zalézt do sedacího pytle a začíst se  do vybraného příběhu. A není pro knihovnice lepší zvuk, než když se prostorem ozývá smích malého Edy, který u komiksu zapomíná na okolní svět. Obě děti, které chodí na chrudimskou ZŠ Dr. Malíka,  se v knihovně účastní příměstských táborů i dalších akcí. Eda minulý rok spolu se svými spolužáky plnil úkoly a získal knížku pro prvňáčka. Přinesl nám také ukázat, jak si představuje knihovnu, sestavenou z lega. Každý týden maminka a někdy i tatínek přinesou tašku knih, aby je mohli vrátit a vypůjčit si novou várku. A kromě toho nám paní Supuková pomáhala, když jsme pořádali Den pro dětskou knihu. Pro knihovnice z oddělení služeb, které připravovaly nominaci, bylo jméno Supukových  první na řadě. Za rok si vypůjčili bezmála 900 knih. Potom co byli vylosování jako čtenářská rodina regionu 08, pozvali jsme je, abychom jim poděkovali za jejich věrnost knihovně a poblahopřáli k vítězství. V pátek 28. 3. odpoledne převzal Eda  velkou společenskou hru pro celou rodinu, kterou věnovala chrudimská knihovna, Irenka čtečku od hlavního sponzora a poukázky na knihy od regionálního výboru SKIPu jsme svěřili tatínkovi. Přítomný starosta města Mgr. Petr Řezníček předal paní Supukové jako výraz poděkování květiny.