Archiv aktualit: Všichni

Výsledky 1 - 10 z 119

Výseldky

Publikovánoikona řazení Titulek Autor Shrnutí
1.11. 2021 Nový web SKIP ČR a SKIP 08 Východní Čechy Bc. Hubertová Kat... V říjnu 2021 byl spuštěn nový web SKIP ČR viz https://www.skipcr.cz/. Web SKIP 08 Východní Čechy se přesunuje pod tento celostátní web a novinky už naleznete pouze tam. Stránka, na které se právě nacházíte, nebude nadále aktualizovaná.Veškeré informace ke SKIP 08 Východní Čechy https://www.skipcr.cz/regiony/08-vychodocesky-region budou nadále k dispozici pouze na tomto novém odkaze.
31.3. 2021 Platba členských příspěvku v roce 2021 Bc. Hubertová Kat... Díky nemožnosti setkávat se, neproběhla ani letos tradiční Valná hromada SKIP 08 Východní Čechy. Je však i letos nutné vybrat členské příspěvky. Kolektivním členům budou faktury rozeslány elektronicky v průběhu dubna. Individuální členové mohou k platbě využít bankovní převod - info viz příloha.Děkujeme.
29.3. 2021 Známe Čtenáře roku 2021 - čtenáře e-knih za region SKIP 08 Východní Čechy Bc. Hubertová Kat... Celostátní knihovnickou kampaň Čtenář roku vyhlašuje již od roku 2011 Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR. Cílem této kampaně je posilovat společenský význam a prestiž četby a oceňovat ty, kteří služeb knihovny nejvíce využívají. V desátém ročníku hledáme největšího E-ČTENÁŘE v našich knihovnách. Hlavním kritériem hodnocení bude celkový počet vypůjčených e-knih za rok 2020. V průběhu března 2021  budou vybráni E-ČTENÁŘI nejen jednotlivých knihoven, ale také všech krajů a celostátní vítěz bude slavnostně představen v přímém přenosu České televize v rámci předávání cen Magnesia Litera 2021. 1)            Výherce z každého kraje si může vybrat 1 e-knihu dle vlastního výběru na e-shopu www.palmknihy.cz   2)            TOP výherce obdrží 3 e-knihy dle vlastního výběru. 3)            Výherce e-čtenář v každé knihovně zapojené do soutěže obdrží jeden titul vybraný nakladatelem/Palmknihami. Krajští výherci navíc obdrží od ALBI další drobné ceny.
17.12. 2020 Výroční zpráva SKIP 08 Východní Čechy na rok 2020 Bc. Hubertová Kat... V příloze najdete výroční zprvu našeho regionu. Rok to byl pod vlivem kovidu. Je to zčásti výčet toho, co se nepodařilo zrealizovat. Ale máme i akce, kterté se vydařily! Podívejte se.
13.3. 2020 Čtenář roku 2020 v regionu 08 Východní Čechy Bc. Hubertová Kat... V rámci akce Březen měsíc čtenářů jsme i letos hledali regionálního Čtenáře roku 2020. Tentokrát jsme hledali čtenáře učitele/učitelku, kteří spolupracují s knihovnou a vedou své žáky ke čtení a knihám.  Více o akci viz https://www.skipcr.cz/aktuality/jedenacty-rocnik-akce-brezen-mesic-ctenaru.Ze všech nominovaných kandidátů byli za SKIP Východní Čechy vylosováni tito vítězové:1. Kraj Královéhradecký - Mgr. Jitka Samková , Předměřice n.L.2. Kraj Pardubický - Petra Vetešníková, LitomyšlDo Předměřic a do Litomyšle míří ceny pro vítěze. Gratulujeme!Obě paní učitelky navštěvují knihovny pravidelně se svými žáky mnoho let, účastní se besed a soutěží. Žáci z jejich tříd jsou pravidelnými návštěvníky knihovny a společně se účastní programů pro školy, čtenářských dílen a knihovních projektů. Obě paní učitrelky dlouhodobě, cíleně a erudovaně podporují čtenářství a čtenářskou gramotnost.