Všichni

Nový web SKIP ČR a SKIP 08 Východní Čechy

V říjnu 2021 byl spuštěn nový web SKIP ČR viz https://www.skipcr.cz/. Web SKIP 08 Východní Čechy se přesunuje pod tento celostátní web a novinky už naleznete pouze tam. Stránka, na které se právě nacházíte, nebude nadále aktualizovaná.

Veškeré informace ke SKIP 08 Východní Čechy https://www.skipcr.cz/regiony/08-vychodocesky-region budou nadále k dispozici pouze na tomto novém odkaze.

Cílová skupina: 
Všichni

Platba členských příspěvku v roce 2021

Díky nemožnosti setkávat se, neproběhla ani letos tradiční Valná hromada SKIP 08 Východní Čechy. Je však i letos nutné vybrat členské příspěvky. Kolektivním členům budou faktury rozeslány elektronicky v průběhu dubna. Individuální členové mohou k platbě využít bankovní převod - info viz příloha.

Děkujeme.

Cílová skupina: 
Všichni
Přílohy: 

Známe Čtenáře roku 2021 - čtenáře e-knih za region SKIP 08 Východní Čechy

Celostátní knihovnickou kampaň Čtenář roku vyhlašuje již od roku 2011 Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR. Cílem této kampaně je posilovat společenský význam a prestiž četby a oceňovat ty, kteří služeb knihovny nejvíce využívají. V desátém ročníku hledáme největšího E-ČTENÁŘE v našich knihovnách. Hlavním kritériem hodnocení bude celkový počet vypůjčených e-knih za rok 2020.

V průběhu března 2021  budou vybráni E-ČTENÁŘI nejen jednotlivých knihoven, ale také všech krajů a celostátní vítěz bude slavnostně představen v přímém přenosu České televize v rámci předávání cen Magnesia Litera 2021.

1)            Výherce z každého kraje si může vybrat 1 e-knihu dle vlastního výběru na e-shopu www.palmknihy.cz  

2)            TOP výherce obdrží 3 e-knihy dle vlastního výběru.

3)            Výherce e-čtenář v každé knihovně zapojené do soutěže obdrží jeden titul vybraný nakladatelem/Palmknihami.

Krajští výherci navíc obdrží od ALBI další drobné ceny.

Cílová skupina: 
Všichni

Výroční zpráva SKIP 08 Východní Čechy na rok 2020

V příloze najdete výroční zprvu našeho regionu. Rok to byl pod vlivem kovidu. Je to zčásti výčet toho, co se nepodařilo zrealizovat. Ale máme i akce, kterté se vydařily! Podívejte se.

Cílová skupina: 
Všichni

Čtenář roku 2020 v regionu 08 Východní Čechy

V rámci akce Březen měsíc čtenářů jsme i letos hledali regionálního Čtenáře roku 2020. Tentokrát jsme hledali čtenáře učitele/učitelku, kteří spolupracují s knihovnou a vedou své žáky ke čtení a knihám.  Více o akci viz https://www.skipcr.cz/aktuality/jedenacty-rocnik-akce-brezen-mesic-ctenaru.

Ze všech nominovaných kandidátů byli za SKIP Východní Čechy vylosováni tito vítězové:

1. Kraj Královéhradecký - Mgr. Jitka Samková , Předměřice n.L.

2. Kraj Pardubický - Petra Vetešníková, Litomyšl

Do Předměřic a do Litomyšle míří ceny pro vítěze. Gratulujeme!

Obě paní učitelky navštěvují knihovny pravidelně se svými žáky mnoho let, účastní se besed a soutěží. Žáci z jejich tříd jsou pravidelnými návštěvníky knihovny a společně se účastní programů pro školy, čtenářských dílen a knihovních projektů. Obě paní učitrelky dlouhodobě, cíleně a erudovaně podporují čtenářství a čtenářskou gramotnost.


Cílová skupina: 
Všichni

VH SKIP 08 Východní Čechy 2020 - Zrušena!

Vzhledem k vývoji koronavirové nákazy v České republice je valná hromada 17. 3. 2020 zrušena! Pokud se bude konat v náhradním termínu, budete vyrozuměni výzvou k novému přihlašování na akci. Není ale vyloučeno zrušení bez náhrady.

Děkujeme za pochopení.

Cílová skupina: 
Všichni

Legenda NB - ZRUŠENO!

SKIP 08 Východní Čechy pořádá u příležitosti 200. let od narození velké české spisovatelky Boženy Němcové odborný seminář s názvem Legenda BN.

Seminář se uskuteční v úterý 28. dubna 2020 od 9,00 hodin ve víceúčelovém sále Centra celoživotního vzdělávání v Knihovně města Hradce Králové, Wonkova 1262/1a.

Svou účast je nutné registrovat na https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfc3cfFRhUDCgbjEBw2Xr4O5C_e3KmsRdH3it8M4S0DLRQTKA/viewform?vc=0&c=0&w=1

Pozor, na akci je stanoven účastnický poplatek, úhrada na místě.

Cílová skupina: 
Všichni
Přílohy: 

Celostátní setkání knihovnických seniorů 2020

Celostátní setkání knihovnických seniorů proběhne ve dnech 2. - 4. 6. 2020 na Náchodsku.

Termín pro registraci je do 31. 3. 2020.

Maximální počet účastníků je 40.  

Cena je pro členy SKIP 1500,- Kč, pro ostatní 1700,- Kč.
Podrobné pokyny budou účastníkům zaslány po uzavření přihlášek.
V příloze najdete program setkání.

Kontaktní e-mail senioriskip2020@gmail.com

Odkaz na přihlašovací formulář na setkání seniorů 2020
:  https://forms.gle/BXeJiHVzLw34QzV48

Info též na https://www.skipcr.cz/akce-a-projekty/knihovnicke-akce/celostatni-setkani-knihovnickych-senioru-2020 .

Cílová skupina: 
Všichni

Po stopách bratří Čapků

 Srdečně zveme všechny zájemce na přednášku Po stopách bratří Čapků, která se koná ve středu 26. února od 10 do 12 hodin v sále Knihovny města Hradce Králové. Podrobnosti v příloze.

Cílová skupina: 
Všichni

VH SKIP 08 Východní Čechy 2020

Pozor! Akce byla 11.3.2020 z důvodu koronavirové nákazy zrušena!

Valná hromada SKIP 08 Východní Čechy proběhne v úterý 17. 3. 2020 v sále Knihovny města Hradce Králové. Program v příloze.

Součástí VH bude odborná přednáška s názvem Comenius, o význameném českém a evropském učenci.

Prosím, potvrďte svou účast na https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdQaS7KZVaZbJdmFi7qaHV4XQr--X3yiZOLguZcRzfmv3HS-w/viewform?vc=0&c=0&w=1 .

Cílová skupina: 
Všichni
Přílohy: 
Syndikovat obsah