Návod

Neveřejná část webu

Přihlášení a zaslání nového hesla

K přihlášení do neveřejné části stránek slouží odkaz "Přihlášení" ve spodní části pravého sloupce. K přihlášení je třeba znát své uživatelské jméno a heslo. V případě zapomenutí hesla je možno získat nové kliknutím na "Přihlášení" a výběrem odkazu "Zaslat nové heslo".

Po přihlášení budou zpřístupněny funkce, povolené pouze registrovaným uživatelům, např. možnost komentovat nebo přidávat aktuality a události.

Odebírání obsahu

Lze určit periodicitu zasílání e-mailů, způsob vždy ponechte na "Mime mail".

Typ obsahuPřístup k odebíráníPřímý odkaz
AktualityNa úvodní stránce záložka "Odebírat aktuality"uvod/odber-aktualit
Události (Akce)Na stránce "Naše akce" záložka "Odebírat aktuality"nase-akce/odber

Správa obsahu

Vkládání a správa obsahu

Na stránkách existuje několik odlišných typů obsahu, které jsou upravovány na odlišných místech (většinou přístupných ze stránek, kde se příslušný obsah vypisuje):

Typ obsahuSprávaOprávnění
Statické stránky (např. Historie)Záložka "Upravit" pod nadpisem stránky. V případě potřeby přidání nové statické stránky prosím kontaktujte správce stránek.uživatel typu Správce obsahu může editovat (a případně mazat) vše, ostatní pouze obsah, který sami vložili)
AktualityNa úvodní stránce záložky "Přidat aktualitu" a "Spravovat aktuality"Aktualitu může přidat jakýkoliv registrovaný uživatel, spravovat může uživatel typu "Správce obsahu"
UdálostiNa stránce "Naše akce" záložky "Přidat aktualitu" a "Spravovat aktuality"Událost může přidat jakýkoliv registrovaný uživatel, spravovat může uživatel typu "Správce obsahu"
Institucionální člen

Individuální členNa stránce "Členství ve SKIPu" záložky "Správa členů" a "Přidat uživatele"Uživatele může spravovat Člen regionálního výboru.

Pozn. Tento postup nepoužívejte k vytváření uživatelských profilů. Systém je totiž nastaven tak, že každý individuální člen či zástupce institucionálního člena se automaticky stává uživatelem těchto stránek. Vytváření uživatelských účtů je popsáno v následující části.

Uživatelé a jejich role

Vytvářet nové uživatele stránek s právem přístupu k jejich neveřejné části lze několika různými způsoby:

Registrace uživatele stránek a jeho povolení

Z prvního způsobu vyplývá pouze minimální objem práce při správě uživatelů. Předpokládá, že si individuální člen či zástupce institucionálního člena při přihlašování sám vytvoří uživatelský účet a profil (, který bude následně povolen pracovníkem SKIPu, odpovědným za tuto agendu. To lze provést z přehledu všech uživatelů, ke kterému je přes administrační menu přístup přes odkazy Uživatelé → Uživatelé → Seznam.

Instrukce, zobrazené při přihlašování lze upravit editací stránky "Přihlášení nového uživatele - instrukce".

Vytvoření účtu jednoho uživatele

Vytvořit jeden nový uživatelský účet lze pomocí následujícího formuláře.

Přispívání do Fóra

Přispívat do fóra lze dvěma způsoby - přímo přes webové stránky a přes e-mail Právo přispívat mají všichni registrovaní uživatelé (= individuální členové SKIPu nebo zástupci institucionálních členů)